191

m:tel App takmičenje 2023/2024

Krajem mjeseca januara bio je rok za dostavu funkcionalnih aplikacija za ovogodišnje m:tel App takmičenje.

U sedmom ciklusu m:tel App takmičenja za najbolje aplikacije za mobilne uređaje u BiH stiglo je ukupno 19 aplikacija iz 15 srednjih škola i 13 gradova.

Sve aplikacije su ispunile uslove za dalji tok takmičenja, a to je izbor najboljih pet aplikacija koje će se dalje takmičiti na Regionalnom takmičenju, koje će se ove godine održati tokom mjeseca marta u Beogradu. 

U nastavku je spisak škola, odnosno timova i njihovih aplikacija, koji su stekli pravo učešća na ovogodišnjem takmičenju:

  1. Banja Luka, JU Gimnazija Banja Luka, tim: Velocity, aplikacija: Victus
  2. Bijeljina, JU Tehnička škola „Mihajlo Pupin“, tim: Devs, aplikacija: ExpertEase
  3. Doboj, JU Saobraćajna i elektro škola Doboj, tim: Expert IT, aplikacija: DetoxBuddy
  4. Goražde, JU Mješovita srednja škola „Enver Pozderović“, tim: Studdy Buddy, aplikacija: StudyBuddy
  5. Gradiška, JU Tehnička škola Gradiška, tim: Code Crafters, aplikacija: PetCare
  6. Istočno Sarajevo, JU Srednja škola „28. juni“, tim: Dobrinjski kerovi, aplikacija: MojaLoza
  7. Konjic, Elektrotehnička škola, tim: Elektriko, aplikacija: Mobilni školarac
  8. Milići, JU Srednjoškolski centar „Milutin Milanković“, tim: iTek, aplikacija: ARTour
  9. Modriča, JU Srednjoškolski centar „Jovan Cvijić“, tim: Vladan, aplikacija: EvidencijaZaposlenih
  10. Modriča, JU Srednjoškolski centar „Jovan Cvijić“, tim: CodeCraft, aplikacija: HranuNaruči
  11. Mostar, JU Srednja elektrotehnička škola „Salih-Salko Ćurić“, tim: Gelegenheit, aplikacija: RehearseApp
  12. Mostar, Gimnazija, tim: Bambalići, aplikacija: HercKino
  13. Mostar, Gimnazija, tim: Monstars, aplikacija: StudirajmoZajedno
  14. Mostar, Srednja strojarska škola Fausta Vrančića, tim: CodeQueen, aplikacija: StudyHub
  15. Sarajevo, Druga Gimnazija, tim: mraviSkesom, aplikacija: Wanderer
  16. Sarajevo, Druga Gimnazija, tim: NiTi&NeFe, aplikacija: Activity Avenue
  17. Sokolac, JU Srednjoškolski centar „Vasilije Ostroški“, tim: Ledeni breg, aplikacija: You choose you
  18. Zvornik, JU Srednjoškolski centar „Petar Kočić“, tim: BRAIN BYTES, aplikacija: Click-eat
  19. Zvornik, JU Srednjoškolski centar „Petar Kočić“, tim: BRAIN BYTES, aplikacija: Kalkulupis

Takmičenje za izbor najboljih pet od navedenih 19 aplikacija će biti održano 12. februara 2024. godine, a o načinu i vremenu održavanja ovog takmičenja, takmičari i mentori će biti obaviješteni putem email-a.

Stručni žiri će odlučiti koje su aplikacije najbolje, uzimajući u obzir kriterijume za ocjenjivanje, i to: ideju, kompleksnost rješenja – odnos originalni–gotov kod u aplikaciji, realizaciju – način primjene originalnog i gotovog koda u aplikaciji, inovativnost, dizajn, funkcionalnost, opšti utisak, kao i društveno odgovornu namjenu aplikacije.

Autori najbolje aplikacije i njihovi mentori će biti nagrađeni mobilnim telefonima, a za sve učesnike pripremili smo i utješne nagrade.

Svim timovima želimo sreću na predstojećem takmičenju! Neka pobijedi znanje!

Share
Go Top